Najnowsze komentarze
a może jakieś zdjęcia! :) z pewnoś...
FZS 600 do: ech te maszyny
Nareszcie fajny tekst! Czytam, zaz...
FZS600 do: pstryk radar
Droga Żabko, żyjesz marzeniami o l...
ŻABKA do: pstryk radar
Kolega FS niech poczyta sobie o fu...
foldek do: 1990
ARKASZKA PRZEDE WSZYSTKIM WEŹ SŁOW...
Więcej komentarzy
Ulubieni blogerzy
<brak ulubionych blogerów>
Moje miejsca
<brak wpisów>

11.04.2012 23:28

pstryk radar

Wczoraj korzystając ze słoneczka, postanowiłem rozpocząć sezon, w końcu po świątecznym obżarstwie warto ruszyć nie tylko ciężka dupę. Jak większość osób poruszających się samochodem w okresie zimowym, zdążyłem nauczyć się ze na skrzyżowaniu Sobieskiego i Sikorskiego stoją jak pomniki Światowida czterotwarzowe radary.

Wczoraj korzystając ze słoneczka, postanowiłem rozpocząć sezon, w końcu po świątecznym obżarstwie warto ruszyć nie tylko ciężka dupę. Jak większość osób poruszających się samochodem w okresie zimowym, zdążyłem nauczyć się ze na skrzyżowaniu Sobieskiego i Sikorskiego stoją jak pomniki Światowida czterotwarzowe radary. Było akurat czerwone światło więc jako poważny jednośladowiec postanowiłem, kawałe podjechać między pasami, zawsze milej wystartować przed kopcącymi tirami, podjechałem stanałem przed pierwszym samochodem, a tu klik 1 zdjęcie, myślę pewnie komuś odbiło się słońce w lusterku, a jednak nie za chwilę klik 2 zdjęcie, wszyscy stoją, tylko ja bawię się bujając sie w tył i w przód, dobrze że rejestracja jest z tyłu. Fajnie byłoby zarobić mandat za stanie na światłach.

Komentarze : 11
2012-04-24 09:07:45 FZS600

Droga Żabko, żyjesz marzeniami o lepszym świecie (to dobrze bo dzięki takim jak Ty coś się zmienia na lepsze). Ale z drugiej strony to ja mam serdecznie dosyć uznaniowości i możliwości interpretacji przepisów w naszym kochanym kraju. Jeśli mamy coś zmienić to zmieńmy przepisy ale nie dawajmy urzędnikom możliwości ich interpretacji... tylko tyle i aż tyle.

2012-04-18 23:18:04 ŻABKA

Kolega FS niech poczyta sobie o funkcjach kary, a potem dyskutuje. Eh, zenada. Kolejna sprawa, nie jest istotne to czy w świetle określonych dyspozycji norm należy mu sie kara za przejechanie linii, czy nie, tylko czy faktycznie kara ta jest zaslużona.Przepisy maja sluzyc nam a nie my przeisom. I tutaj postulat de lege ferenda azeby zmienic owe sztywne, slepe wpatrywanie sie w przepisy - służenie nim.

2012-04-16 17:43:55 Wredzioch

Masz prawo. Jednak w tym jednym artykule popieram jego: radary mialy poprawic bezpieczenstwo a robia za maszynke do naciagania kierowcow i latania dziury budzetowej. Polskie drogi tona w absurdach, np prosta droga, bez skrzyzowan, konczy sie terren zabudowany. Nastepnie 100 metrow dalej 80, tylko po to by po kolejnych stu metrach byla 50. Po co podnosic predkosc na odcinek 100 metrow? Dlaczego o naszym bezpieczenstwie decyduje stado nacpanych psychopatow?

Koles klimatyzacja napisal o niedorobce, ktora dala mu niezasluzony mandat. Najechal na linie, a dostal mandat za przejechanie na czerwonym. O tym jest dyskusja a nie o caloksztalcie jego bloga. Nie dziw sie wiec, ze zostales oceniony w kontekscie artykulu, skoro z kontekstu twojej wypowiedzi wynika oburzenie na pretensje o nieuzasadniony mandat.

Ja jechalem powoli 3 pasmowka prawym pasem przez kilka skrzyzowan nie zmieniajac go, a drogowka chciala mi wcisnac wyprzedzanie.

2012-04-16 08:15:46 FZS600

Drogi Wredziochu, dlaczego uważasz, że nie łamię przepisów? Oczywiście, że zdarza mi się złamać przepisy i mam tego świadomość.
Ale jak ja łamię przepisy to pretensje mam do siebie a nie do wszystkich wokół...
A co ma z tym wspólnego hipokryzja to już zupełnie nie wiem... chyba przeczytałeś to co chciałeś a nie to co ja napisałem.
Kolega "klimatyzacja" pisze bardzo cienkiego i pretensjonalnego bloga i chyba mam prawo mieć swoje zdanie w tej materii?

2012-04-15 22:01:21 Wredzioch

Fzs600, sam tez stosujesz przepisy w 100%? Nigdy nie najechales na linie ciagla ani nie zapomniales wlaczyc swiatel? Komentarz o innych wpisach pisz w nich. Nie rob z siebie hipokryty na forum.

2012-04-15 18:45:30 FZS600

Droga "żabko", mandat jest karą za naruszenie przepisów a nie "elimnatorem" i "zniechęcaczem" - zapoznaj się proszę z przepisami i nie dorabiaj szczytnych ideologii do przyziemnej penalizacji kierowców.
Aby wszystko dla Ciebie było jasne i abyś nie czuła się jak na Onecie informuję, że przekroczenie linii zatrzymania pojazdu przed sygnalizatorem na czerwonym świetle jest naruszeniem przepisów i podlega sankcjom.
Straszne ale prawdziwe.
I zanim staniesz tak twardo w obronie "klimatyzacji" przeczytaj wszystkie wpisy na tym blogu i poczytaj inne blogi a dostrzeżesz różnicę... no chyba, że łączy Was coś więcej

2012-04-12 17:17:43 żabka

Dlaczego w takim fajnym do niedawna portalu riderblog zaczynają się pojawiac komentarze godne zestresowanych gimnazjalistów z onetu.
Co to ma być skasuj konto, co to ma być więcej jazdy mniej polityki.
---
Autor posta ukazał oczywistą niedoskonałość systemu, w tym przypadku radardu, który nie spełniając swojej funkcji robi zdjęcia nie pojazdom przejeżdzającym na czerwonym świetle, a także tym które pod to światło podjeżdzają motocyklem, nie stwarzając żadnego zagrożenia. Nawet jeżeli autor posta zostałby ukarany mandaten zostałby ukarany niesłusznie, gdyż celem mandatu nie jest szukanie haka na kierowców tylko eliminowanie i zniechęcanie do stwarzania zagrożeń, a takowego tutaj nie było. WIĘCEJ PRZYJAŹNI PANOWIE, MNIEJ FRUSTRACJI, BO WAM WIĘCEJ NIE STANIE

2012-04-12 10:54:14 wredzioch

Nie przyznawaj sie, twarzy nie ma. Ja w tej sytuacji chyba bym wylaczyl sie z ruchu i przeprowadzil moto przejsciami dla pieszych... Co za absurd. Innych twoich poczynan nie komentuje, bo nie zapoznalem sie, ale w tym przypadku przyznaje Ci racje.

2012-04-12 10:43:37 FZS600

Poczytałem Twoje wpisy i powiem tylko, że chyba jesteś kolejnym przypadkiem "dalekowidza" - widzisz zło u innych a u siebie nie.
Proponuję więcej jazdy a mniej polityki...

2012-04-12 08:46:11 ziombelek

skasuj konto.

2012-04-12 07:13:50 Robert KRK

Dostaniesz mandat za wjazd ppod sygnalizator na czerwonym i sie nie wytlumaczysz.

  • Dodaj komentarz

Tagi

klimatyzacja (2), klimatyzator (2), koszty (1), ofiary (1), radar (1), skuter (1), wsk (1)

Kategorie